Kursy językowe
MAGIC ENGLISH & MAGISCHES DEUTSCH

Dynamiczne kursy dla dzieci 6-14 lat

Każdy człowiek ma niezwykły talent językowy. Już w wieku 3 lat znaliśmy biegle swój pierwszy język obcy = język polski. Gdybyśmy urodzili się w kraju wielojęzycznym bez większego wysiłku znalibyśmy kilka języków. Każdy z nas okazałby się geniuszem językowym.

Dzieci są właśnie takimi geniuszami językowymi. Bez najmniejszego wysiłku mogą uczyć się kilu języków jednocześnie. Jednak z wiekiem te zdolności zanikają, stąd tak ważne jest, by jak najwcześniej dać dziecku możliwość kontaktu z językiem obcym.

Na każdych zajęciach dzieci poznają nowe słownictwo (flach karty) i utrwalają je poprzez gry, zabawy, naukę piosenek, rapy dla młodego lingwisty, elementy dramy itp. Pracujemy w oparciu o specjalne podręczniki dla prywatnych szkół językowych, które oferują więcej materiału i przeznaczone są do dosyć intensywnego nauczania języka obcego. Na zajęciach okazuje się, że niemalże od samego początku dzieci rozumieją, co się do nich mówi ( trener mówi tylko w języku obcym), a po niedługim czasie same zaczynają używać pierwszych zwrotów i wyrażeń

W kursach językowych stosujemy nasz autorski MAGICZNY program, który jest wynikiem wieloletniego doświadczenia językowego trenerów mającego na celu doprowadzenie dziecka do rzeczywiście zaawansowanego stopnia znajomości języka.

Metoda nauki, którą proponujemy uruchamia i aktywizuje nasze naturalne predyspozycje i możliwości uczenia się języków obcych. Dzięki stosowanym technikom nauka staje się łatwiejsza i szybsza. Jest to metoda alternatywna w stosunku do masowych, biernych, mechanicznych metod uczenia języka obcego.

Rodzicom zapewniamy rzetelną, miarodajną informację o postępach ich pociechy w postaci semestralnych raportów, uwzględniających obecności i nieobecności, jakości prac domowych, wyniki testów itp.

O naszych zajęciach trudno powiedzieć „lekcje”, bo to szalona zabawa, której dzieci nie mogą się doczekać. W programach dla dzieci starszych bazą nauczania są oczywiście wymagania szkolne, jednakże zajęcia urozmaicane są w taki sposób, aby dzieci wyrobiły w sobie uczucie „lubię angielski” czy „lubię niemiecki” i nie tylko zdawały „śpiewająco” testy i sprawdziany z tych języków, ale potrafiły się posługiwać językami w sytuacjach codziennego życia. Zajęcia największy nacisk kładą na szybką i efektywną naukę porozumiewania się w języku obcym oraz doskonalą znajomość języka w zakresie 4 najważniejszych umiejętności: słuchania, czytania, pisania i mówienia.

Akademia Nauki w Międzyrzeczu oferuje naukę języków obcych, takich jak język angielski i niemiecki. Nauka odbywa się na wszystkich poziomach począwszy od poziomu podstawowego aż do zaawansowanego. Uczymy dzieci, młodzież a nawet dorosłych w małych 6-10 osobowych grupach tak, aby lektor miał możliwość indywidualnie nadzorować postęp każdego kursanta oraz aby mógł poświęcić każdemu wystarczającą ilość czasu. Zajęcia grupowe odbywają się w przedziałach wiekowych oraz dostosowane są do poziomu znajomości języka każdego kursanta.


Zajęcia trwają 8 miesięcy i obejmują (do wyboru):

 1. 30 spotkań 2 godzinnych 1 raz w tygodniu tj. (2x 45 min+15 min przerwy z zadaniami ruchu rozwijającego+15 min omówienie i prezentacja zadań przed rodzicami)
 2. 60 spotkań 2 razy w tygodniu po 60 min

KORZYŚCI DLA DZIECKA I RODZICA:

 1. Twoje dziecko szybko nauczy się reagować na bodźce językowe
 2. pokażemy mu, że nauka języka obcego może być prosta
 3. nauczymy je właściwej wymowy i ułatwimy pokonanie bariery językowej
 4. bez problemu opanuje nowe słownictwo, co zachęci go do swobodnej komunikacji
 5. sprawnie zacznie operować językiem obcym na poziomie skomplikowanych struktur słownych
 6. pokażemy mu jak skutecznie i szybkie zapamiętywać nowe informacje
 7. wykorzystamy materiały z lekcji, aby mogło „błyszczeć” w szkole
 8. program kursu jest tak przygotowany, żeby kontynuowanie nauki w szkole było przygodą, a nie stresującym przeżyciem
 9. dzięki grom i zabawom odkryje i doceni swoje mocne strony oraz nauczy się współpracy
 10. wspomożemy jego zdolności koncentracji, uwagi i spostrzegawczości
 11. dzięki kinezjologii i grywalizacji będzie uczyć się skuteczniej, czerpiąc z tegozadowolenie